Новини законодавства – № 10

Новини законодавства та правові коментарі

Постанова Верховної Ради України від 12.05.2016 № 1353-VIII «Про перейменування деяких населених пунктів». Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун про особливості вступної кампанії 2016. Наказ МВС України від 04.04.16 № 243.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.05.2016 № 1353-VIII «Про перейменування деяких населених пунктів» та на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, враховуючи пропозиції, подані органами місцевого самоврядування, та рекомендації Українського інституту національної пам’яті, прийнято рішення про перейменування деяких населених пунктів та районів:

3) у Дніпропетровській області:

– село Пам’ять Ілліча Апостолівського району на село Новоукраїнське;

– село Червона Зірка Апостолівського району на село Зоряне;

– село Карла Маркса Верхньодніпровського району на село Саксагань;

– селище міського типу Ювілейне Дніпропетровського району на селище міського типу Слобожанське;

– село Калініна Криворізького району на село Калинівка;

– село Кірове Криворізького району на село Лісове;

– село Леніна Криворізького району на село Садове;

– село Орджонікідзе Криворізького району на село Шевченківське;

– село Чапаєвка Криворізького району на село Степове;

– село Кімовка Криничанського району на село Черкаське;

– село Леніна Криничанського району на село Козаче;

– село Октябрське Криничанського району на село Українське;

– село Червоний Прапор Криничанського району на село Прапор;

– село Новопролетарське Магдалинівського району на село Зоряне;

– селище Пролетарське Магдалинівського району на селище Приорільське;

– село Ленінське Межівського району на село Степове;

– село Кірове Нікопольського району на село Чистопіль;

– село Колгоспне Нікопольського району на село Бекетівка;

– село Менжинське Нікопольського району на село Приміське;

– село Орджонікідзе Нікопольського району на село Степове;

– село Дніпрельстан Новомосковського району на село Затишне;

– село Котовець Павлоградського району на село Дачне;

– село Тельмана Павлоградського району на село Шахтарське;

– село Брагинівка Петропавлівського району на село Богинівка;

– село Кіровка Покровського району на село Дрозди;

– село Комсомольське П’ятихатського району на село Цівки;

– село Комунарівка П’ятихатського району на село Райдужне;

– село Віленка Солонянського району на село Вільне;

– село Войкове Солонянського району на село Квітуче;

– село Дзержинівка Солонянського району на село Іверське;

– селище Жданове Солонянського району на селище Надіївка;

– селище Єлізарове Солонянського району на селище Святовасилівка;

– село Лікнеп Солонянського району на село Сонячне;

– село Мопрівське Солонянського району на село Багате;

– село Радянське Солонянського району на село Вишневе;

– село Червоне Солонянського району на село Межове;

– село Червоний Маяк Солонянського району на село Маяк;

– село Червоний Яр Солонянського району на село Гайдамацьке;

– село Леніна Софіївського району на село Дачне;

– село Кірове Томаківського району на село Крутеньке;

– село Червоноукраїнка Томаківського району на село Веселий Яр;

– село Червоний Плугатар Широківського району на село Плугатар;

– село Комсомольське Юр’ївського району на село Солонці;


 

Наказом МВС України від 04.04.16 № 243 внесено зміни до Порядку складання і форми подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого наказом МВС від 21 липня 2011 року № 459.


 

17 травня 2016 року про особливості вступної кампанії 2016 року розповіла перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

Інна Совсун повідомила, що у цьому році вступна кампанія стартує 11 липня і триватиме до 28 липня. У 2016 році востаннє буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста. Відповідно до нового закону «Про вищу освіту» вже з наступного року випускники бакалаврату будуть вступати тільки на магістерські програми підготовки, адже освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліста» вже не буде.

Окрім того, у цьому році набір студентів до вищих навчальних закладів буде здійснюватись за новим єдиним переліком галузей та спеціальностей. Як пояснила Інна Совсун, коли абітурієнт вступав на дуже вузьку спеціальність, його мобільність, можливість зміни освітньої траєкторії у майбутньому була суттєво звужена. За вузькою спеціальністю при зміні кон’юктури ринку праці випускнику ВНЗ важко працевлаштуватися. «Ідеологія нового переліку полягає в запроваджені підходів європейських країн. Бакалаврат має більш широку спеціальність, студент провчившись в магістратурі протягом 1,5-2 років, може спеціалізуватися на більш вузькій темі», – зауважила перший заступник Міністра.

Інна Совсун наголосила, що в цьому році вступники подають заяви тільки в електронній формі. Винятком є особи, які вступають за результатами вступних екзаменів або за співбесідою. Документи в паперовому вигляді до вищого навчального закладу потрібно подавати лише після зарахування.
У 2016 році вступники можуть подати до 15 заяв. При цьому не встановлюється обмеження щодо кількості університетів, до яких подаються заяви вступників, натомість встановлюється обмеження за кількістю спеціальностей – до п’яти. Також для кожної з них необхідно визначити пріоритетність. Подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийом за державні кошти, не обмежується.

Як повідомила перший заступник Міністра, в цьому році вступники можуть подати сертифікат ЗНО тільки 2016 року. «Але через проведену роботу по стандартизації тестів, ми очікуємо, що надалі – з 2017 року можна буде використовувати сертифікати впродовж декількох років», – додала Інна Совсун. Вищі навчальні заклади самі встановлюватимуть кількість балів сертифікату ЗНО.

Особливістю вступної кампанії є те, що в цьому році скасовані позаконкурсний вступ та цільовий прийом. Таким чином враховується конституційна норма щодо рівного доступу до вищої освіти на конкурсних засадах.

Разом з тим, окремі категорії вступників можуть брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів. До однієї з таких категорій належатьособи, які мають захворювання, що є перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Це діти, для яких Український центр оцінювання якості освіти не може створити технічні умови для складання тестів. Наступна категорія – це учасники антитерористичної операції, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, демобілізувалися в цьому році і не встигли зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання. Ще одна категорія – це діти-сироти.

За словами Інни Совсун, громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території Криму мають право на здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за кошти державного бюджету в межах квот, що визначатимуться Міністерством освіти і науки. Відповідний закон був розроблений за ініціативою Міністерства та прийнятий парламентом кілька місяців тому. Сьогодні також створюються додаткові можливості щодо вступу до вищих навчальних закладів осіб, які проживають на території проведення антитерористичної операції, до університетів Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні військово-цивільні адміністрації, а також до евакуйованих університетів із зони АТО.

Перший заступник Міністра повідомила, що сьогодні вже сформовано пропозиції щодо обсягів державного замовлення та надіслано на погодження Міністерству економіки. При формуванні пропозицій Міністерство освіти і науки враховало демографічну ситуацією, зокрема, зменшення чисельності випускників у порівнянні з минулим роком на 15%, а також пропозиції вищих навчальних закладів. «За пропозиціями скорочення становить 10,8%. Особливо за тими спеціальностями, де є надлишок на ринку праці. В першу чергу – це спеціальності суспільно-гуманітарні», – зауважила Інна Совсун. За інженерно-технічними та природничо-математичними галузями знань обсяги державного замовлення збережено.

Перший заступник також нагадала, що учасники АТО та особи , які проживають на тимчасово окупованій та непідконтрольній українській владі територіях, зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО. Для них термін реєстрації для участі у додатковій сесії триватиме до 20 травня.

Відділення зв’язків з громадськістю

 


Кількість переглядів сторінки: 796