Запорізький центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» ДДУВС

Історія навчального закладу бере початок з 1994 року, коли в умовах погіршення економічної та політичної ситуації в суспільстві стояла гостра потреба у підготовці фахівців для правоохоронних органів. Наказом МВС України від 13 вересня 1994 року № 493 в місті Запоріжжі створено Училище професійної підготовки працівників міліції Управління внутрішніх справ України в Запорізькій області.

За роки свого функціонування цей заклад підготував більш ніж 12 тисяч молодих правоохоронців.

У період з 1994 по 2017 роки заклад очолювали такі керівники: Бабанін Володимир Васильович (1994 – 1998 р.р.), Сазанов Валерій Іванович (1998 – 2002 р.р.), Безуглий Леонід Олександрович (2002 – 2008 р.р.), Назаренко Микола Миколайович (2008 – 2014 р.р.), Ніколов Андрій Степанович (2014 – 2017 р.р.). Сьогодні заклад очолює Назаренко Микола Миколайович.

У 2017 році в рамках реалізації Концепції реформування освіти в МВС України на базі Державної установи «Запорізький навчальний центр підготовки поліцейських», згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.03.2017 № 283 «Про організаційно-штатні зміни у вищих навчальних закладах МВС» був створений Запорізький центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Запоріжжя), який став відокремленим структурним підрозділом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Центр здійснює та забезпечує організацію первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу до поліції, підвищення кваліфікації і перепідготовку молодшого складу поліції.

 

Основними завданнями центру є:

– провадження освітньої діяльності (навчально-методична та науково-дослідна робота);

– здійснення організаційної, культурно-виховної, творчої, спортивної та оздоровчої діяльності;

– забезпечення умов для виконання слухачами навчальних планів, підготовка їх до професійної діяльності;

– організація підготовки слухачів курсів первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу до поліції, підвищення кваліфікації і перепідготовку молодшого складу поліції;

– організація харчування та побуту слухачів курсів первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу до поліції, підвищення кваліфікації і перепідготовку молодшого складу поліції;

– формування у слухачів спеціальних знань та навичок, необхідних для виконання завдань, покладених на працівників поліції;

– впровадження в навчальний процес досягнень передового світового досвіду відповідної професії з використанням можливостей новітніх інформаційних технологій;

– формування у слухачів курсів первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу до поліції, підвищення кваліфікації і перепідготовку молодшого складу поліції громадської позиції, патріотизму, честі та гідності, готовності до безумовного захисту прав і свобод громадянина та суспільства;

– виховання морально, психічно і фізично загартованих працівників органів Національної поліції, формування соціальної зрілої особистості з високим рівнем правової свідомості, загальної та правової культури;

– співпраця з практичними підрозділами Національної поліції України з метою підвищення якості практичної складової навчання.

 

Структурними підрозділами центру є:

– відділення навчально-методичної роботи;

– відділення організації служби;

– відділення забезпечення діяльності.

 

Освітній процес здійснюється в 15 спеціально обладнаних відповідно до спеціалізацій аудиторіях, що містять переносні та стаціонарні мультимедійні проектори та екрани; спеціалізовані аудиторії з вогневої підготовки, з первинної домедичної підготовки, кримінального права тощо оснащені плакатами, інтерактивними стендами. Також активно використовуються: лекційний зал (на 61 місце), комп’ютерний клас (на 22 місця), лазерний тир (на 3 напрямки стрільби), стрілецький тир (на 4 напрямки стрільби), зала для проведення занять з рукопашного бою, спортивна зала. Заняття з тактичної підготовки проводяться з використанням можливостей навчального полігону, який складається з «Житлового будинку», «Навчального кафе», «Навчальної чергової частини», «Блок-посту».

Спортивний майданчик включає в себе поле для гри в міні-футбол; волейбольний майданчик; смугу перешкод на два напрямки.

З метою впровадження в освітній процес практичної складової, наближення до реальних умов несення служби, набуття слухачами стійких навичок дотримання заходів безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю, складання службової документації працівники Центру організовують та вживають різноманітні заходи:

1. На заняттях з «Тактичної підготовки» формою одягу для слухачів є виключно однострій з обов’язковим носінням бронежилету та відповідного спорядження.

2. Поза межами навчальної програми, під час самостійної підготовки слухачі відпрацьовують вправи з рукопашного бою, що найчастіше застосовуються при затриманні злочинців.

3. Здійснюється видача навчальної зброї слухачам на постійне носіння впродовж дня під час проведення навчальних занять з дисциплін «Тактична підготовка» та «Вогнева підготовка» (наказ ДДУВС від 26.01.2018 № 64 «Про використання учбової зброї під час практичних занять на первинній професійній підготовці поліцейських»).

4. Запроваджено ведення навчально-накопичувальної справи, яка формується безпосередньо слухачами під керівництвом педагогічного працівника за напрямами підготовки:

слідчі – навчальне кримінальне провадження;

патрульна поліція – матеріали адміністративного провадження;

дільничні офіцери поліції – матеріали справи про адміністративне правопорушення, документи, що складаються в процесі профілактики, виявлення та розкриття правопорушень;

кримінальна поліція – процесуальні документи, що складаються у процесі виявлення та розкриття злочинів, розшуку злочинців тощо.

5. Педагогічні працівники Центру щомісяця проходять стажування у практичних підрозділах ГУНП в Запорізькій області на підставі Угоди про спільну діяльність ДДУВС з Головним управлінням Національної поліції в Запорізькій області з метою підвищення професійної майстерності, перейняття передового досвіду роботи працівників практичних підрозділів відповідно до спеціалізації первинної професійної підготовки поліцейських.

6. Для викладання навчальних занять залучаються практичні працівники Національної поліції та представники інших організацій, установ (НДЕКЦ МВС України в Запорізькій області, КУ «Запорізьке обласне бюро СМЕ» тощо): так, з 01.09.2017 по теперішній час було проведено 952 заняття, у т.ч. 240 бінарних занять, для проведення яких залучено 42 фахівці, з яких 25 – працівники поліції.

7. Опанування слухачами знань, умінь і навичок з окремих там таких навчальних дисциплін, як «Судова медицина», «Основи криміналістики», «Перевірка документів, виявлення ознак їх підроблення» відбувається безпосередньо на практичних заняттях, які проводяться в НДЕКЦ МВС України в Запорізькій області, КУ «Запорізьке обласне бюро СМЕ».

8. Формування професійних компетентностей відбувається також під час проведення оперативно-тактичних занять, що дозволяють слухачам покроково відпрацьовувати практичні вміння та навички, необхідні для виконання функціональних обов’язків, починаючи від прийняття виклику по лінії – 102, після прибуття на місце події:

– охорона місця події;

– збереження й охорона слідової картини правопорушення, злочину;

– огляд місця події;

– проведення опитування свідків, очевидців, потерпілих;

– укладання та оформлення процесуальних документів.

Педагогічні працівники Центру беруть активну участь у проведенні лекційних і практичних занять на короткострокових курсах підвищення кваліфікації, де станом на травень 2018 року провели 252 години навчальних занять для 1802 поліцейських ГУНП в Запорізькій області.

Зі слухачами проводиться індивідуально-виховна робота, бесіди профілактичного характеру з метою попередження скоєння слухачами порушень дисциплінарного характеру, дотримання контрольно-пропускного режиму, розпорядку дня, правил носіння однострою, збереження службових посвідчень та спеціальних жетонів.

У Запорізькому центрі первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Запоріжжя) Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ запроваджено щотижневе проведення змагань з різних видів спорту та воєнно-прикладних видів.


Правила прийому, умови вступу, терміни та вартість навчання

 


Кількість переглядів сторінки: 9 881