«Стратегія імплементації нового законодавства України в сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі»

Новини університету

За такою назвою у Дніпропетровській обласній державній адміністрації пройшов круглий стіл, у ході якого презентували нове законодавство щодо запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та консолідували зусилля відповідальних суб’єктів взаємодії щодо вироблення єдиного механізму реалізації закону.

Представники Ради Європи, Мінсоцполітики, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради, Фонду народонаселення ООН, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ вкотре піднімають тему протидії насильству в родині та гендерно обумовленому насильству загалом. Але саме цей захід став дійсно безпрецедентним, оскільки для очільників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських діячів, правозахисників, соціальних працівників, лікарів, науковців та всіх тих, хто переймається проблемою насильства в Українському суспільстві був презентований Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що набрав чинності 07 січня 2018 року, його безпосередніми розробниками та авторами.

Привітав гостей Гліб Пригунов, голова Дніпропетровської обласної ради, Володимир Юрченко, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Ірина Грицай, радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з гендерних питань.

Ключовими спікерами заходу виступили розробники змін до законодавства щодо ратифікації Стамбульської конвенції та їхні партнери.

Народний депутат України, представник Президента у Верховній Раді України Ірина Луценко розповіла про стратегію України щодо запобігання та протидії насильству за ознакою статі.

Ключові положення нового законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі розкрила заступниця міністра соціальної політики України Наталія Федорович та голова проекту Ради Європи Ганна Христова.

Міжнародні підходи до забезпечення комплексного реагування на насильство за ознакою статі охарактеризував заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення Павло Замостьян.

Роль та відповідальність Національної поліції України в умовах нового законодавства розкрили Сергій Мороз, заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області та Ганна Карпеченкова, начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області.

Університет на заході представляли проректор ДДУВС Лариса Наливайко, начальник відділу організації наукової роботи Олена Марченко, завідувач кафедри теорії держави і права Валентина Боняк та інші.

Після заходу почесні гості здійснили візит до ДДУВС, де для них була проведена презентація навчально-наукових можливостей університету щодо протидії насильству в сім’ї.

Так, гостям продемонстрували створену в ДДУВС унікальну систему практичного навчання здобувачів вищої освіти та підвищення кваліфікації практичних працівників, що включає інтерактивну кімнату з навчання поліцейських протидії домашньому насильству, «Лінію 102», юридичну клініку «Істина» та залу судових засідань. Також гостям були представлені наукові напрацювання Навчально-наукової лабораторії дослідження правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності.

ДДУВС постійно переймається соціальною проблемою гендерного насилля та дискримінації, докладає зусиль для розвитку в суспільстві нульової терпимості до таких проявів. Тому ми щиро сподіваємось, що в стінах університету робоча група здобула нові ідеї щодо удосконалення законодавства та механізму його реалізації.

 

 


3 083