На Землю прямує неконтрольоване падіння апарата «Космос-482»
Упродовж найближчих днів на поверхню Землі може впасти радянський космічний апарат, який перебуває на орбіті ще з 1972 року. Йдеться про посадковий модуль станції «Космос-482», який мав летіти до Венери, але залишився поблизу нашої планети після аварії запуску.
Про це повідомляє «Русская служба BBC» з посиланням на космічних експертів. Точна дата входження в атмосферу наразі невідома, однак орієнтовне вікно падіння – від 8 до 14 травня.
Маса апарата — 495 кг. І хоча більшість об’єктів, які входять у земну атмосферу, повністю згорають, цей модуль був спроєктований на екстремальні умови Венери, а тому може частково або повністю досягти поверхні планети.
«Це апарат із надміцною конструкцією. Він мав витримувати високі температури та тиск атмосфери Венери. Тож немає гарантії, що він повністю зруйнується під час падіння», — пояснив експерт Георгій Тришкін.
На основі орбітальних розрахунків передбачено, що уламки можуть впасти над територіями Єгипту, Сирії, Туреччини чи Азербайджану — тобто є ймовірність потрапляння у населені райони. Якщо модуль зберігнеться цілісним і впаде зі швидкістю 242 км/год, удар буде еквівалентний вибуху кількох сотень грамів вибухівки.
Історична довідка
Місія «Космос-482» була частиною радянської космічної програми «Венера». Старт відбувся з Байконура 31 березня 1972 року, через чотири дні після успішного запуску «Венери-8». Основний апарат дістався планети та передав наукові дані, натомість його дублер зазнав аварії й залишився в орбіті Землі.
Падіння подібних об’єктів раніше або розраховувалося заздалегідь, або відбувалося з мінімальними наслідками. Проте цього разу апарат зійде з орбіти безконтрольно, що викликає додаткову тривогу серед фахівців.