Пам’ятка поліцейському із забезпечення публічної безпеки під час карантину

Введення карантину відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211, зі змінами згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», потребувало невідкладних заходів щодо недопущення розповсюдження захворюваності серед населення й 17.03.2020 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання поширення коронавірусної хвороби », яким Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами».

Уповноваженими посадовими особами, яким надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення, відповідальність, за які передбачена статтею 44-3 КУпАП визначено працівників Національної поліції.

Утім, аналіз судової практики показав, що судді , у переважній більшості не накладають стягнення на осіб, щодо яких працівниками поліції складені протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП. Одна з причин, на яку посилаються судді – порушення при складанні протоколів, які допустили працівники поліції та відсутність достатніх доказів протиправної поведінки.

З метою виключення порушень, які можуть мати місце під час виявлення правопорушень та оформлення матеріалів адміністративного провадження за ст. 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей» авторським колективом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ підготовлено Пам’ятку поліцейському із забезпечення публічної безпеки та охорони правопорядку під час карантину, яка стане у нагоді співробітникам поліції в умовах загострення санітарно-епідемічної ситуації, з посиланням на основні нормативно-правові акти, на підставі яких діє поліцейський.


ПАМ’ЯТКА КУРСАНТУ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПУБЛІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ


ПАМ’ЯТКА ПОЛІЦЕЙСЬКОМУ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПУБЛІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ


Конституція України


Закон України від 02.07.2015 №580-VIII «Про Національну поліцію»


Кодекс України про адміністративні правопорушення (витяг)


Закон України від 24.02.1994 № 4004-XII «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»


Постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»


Постанова Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів»


Наказ МВС від 06.11.2015 № 1376 «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції»


Правила етичної поведінки поліцейських, затверджені Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2016 №1179


Протокол про адміністративне правопорушення



13 552