Венс заявив про діюче енергетичне перемир’я між Україною та РФ

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що між Україною та Росією нібито діє домовленість про заборону атак на енергетичну інфраструктуру. Про це він повідомив під час пресконференції на авіабазі США «Пітуффік» у Гренландії. Відео виступу опублікував Forbes Breaking News.

«Ми, очевидно, маємо припинення вогню по енергетичній інфраструктурі. У нас є комерційне припинення вогню в Чорному морі, якого, я думаю, майже досягнуто», – заявив Венс.

Він додав, що після стабілізації ситуації на морі розпочнуться переговори про «наступні кроки» для припинення бойових дій у цілому.

Росія продовжує обстріли – Генштаб України

Заяви віцепрезидента США пролунали на тлі чергових російських атак. 27 березня Полтава зазнала масованого удару безпілотників. За інформацією Генерального штабу ЗСУ, російські війська прицільно вдарили по об’єктах нафтогазової інфраструктури, цивільній забудові та адміністративних будівлях.

Того ж дня президент Володимир Зеленський закликав США відреагувати на обстріл Херсона, під час якого постраждали об’єкти енергетики.

Домовленість або ілюзія: що відомо

25 березня Білий дім підтвердив, що Київ і Вашингтон обговорюють механізми реалізації ініціативи президента США Дональда Трампа щодо заборони атак на енергетичну інфраструктуру обох країн.

Згідно з повідомленням, Україна вже передала США список енергетичних об’єктів, які підпадають під мораторій. Російська сторона заявила, що перемир’я діє з 18 березня і триватиме 30 діб.

У РФ навіть опублікували перелік заборонених до обстрілів об’єктів, погоджених під час переговорів у Саудівській Аравії. Однак українські військові це заперечують і наголошують на продовженні щоденних атак з боку РФ.

Реакція України

Генштаб ЗСУ назвав заяви російської сторони маніпулятивними та безпідставними. У відомстві підкреслили, що саме Росія не дотримується домовленостей і регулярно обстрілює українські міста, зокрема критичну інфраструктуру.

У Міністерстві закордонних справ РФ раніше звинуватили Україну в «порушенні перемир’я», однак факти обстрілів українських енергетичних об’єктів продовжують фіксувати незалежні джерела.

Попри офіційні заяви, з обох сторін лунають протилежні сигнали, що ставить під сумнів дієвість оголошеного енергетичного перемир’я.

Пов'язані публікації