Комітет Верховної Ради підтримав ратифікацію угоди зі США про корисні копалини

 Комітет Верховної Ради підтримав ратифікацію угоди зі США про корисні копалини

6 травня 2025 року Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва схвалив ратифікацію угоди зі Сполученими Штатами Америки щодо спільного використання корисних копалин. Про це повідомив у своєму Telegram народний депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Як і передбачалося, до тексту рішення комітету внесено пропозицію про те, що будь-які додаткові домовленості щодо створення Фонду відбудови не можуть суперечити цій угоді», – зазначив Железняк.

За інформацією депутата, угода поширюється на всю територію України у межах міжнародно визнаних кордонів. Підтримку ратифікації висловили 11 членів комітету, один утримався, ще двоє депутатів не голосували.

«Наступний етап – голосування в залі парламенту, яке призначено на 8 травня», – підкреслив народний депутат.

Концепція угоди

30 квітня 2025 року Україна та США підписали угоду про спільне використання українських ресурсів. Як пояснила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко, документ передбачає створення спільного інвестиційного фонду з рівною участю сторін – 50 на 50. Інвестиції фонду спрямовуватимуться виключно в українські проєкти – видобуток корисних копалин, нафти, газу, а також у сферу переробки та інфраструктури.

Президент США Дональд Трамп назвав угоду надзвичайно вигідною для Сполучених Штатів, а Президент України Володимир Зеленський підкреслив її рівноправний характер та важливість для залучення інвестицій.

Текст угоди опубліковано на сайті Кабінету Міністрів України 1 травня. Документ, зокрема, містить положення про видобуток 57 видів мінералів та гарантує відсутність суперечностей із європейськими угодами України, а також її прагненням до вступу в ЄС. Сторони домовилися не стягувати додаткових мит чи податків із доходів, отриманих у рамках цієї угоди.

Пов'язані публікації