Запорізький центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» ДДУВС

Історія навчального закладу бере початок з 1994 року, коли в умовах погіршення економічної та політичної ситуації в суспільстві стояла гостра потреба у підготовці фахівців для правоохоронних органів. Наказом МВС України від 13 вересня 1994 року № 493 в місті Запоріжжі створено Училище професійної підготовки працівників міліції Управління внутрішніх справ України в Запорізькій області.

За роки свого функціонування цей заклад підготував більш ніж 12 тисяч молодих правоохоронців.

У період з 1994 по 2017 роки заклад очолювали такі керівники: Бабанін Володимир Васильович (1994-1998 рр..), Сазанов Валерій Іванович (1998-2002 рр..), Безуглий Леонід Олександрович (2002-2008 рр..), Назаренко Микола Миколайович (2008-2014 рр..), Ніколов Андрій Степанович (2014-2017 рр..). Сьогодні заклад очолює Назаренко Микола Миколайович.

Назаренко Микола Миколайович
Назаренко Микола Миколайович

У 2017 році в рамках реалізації концепції реформування освіти в МВС України на базі державної установи «Запорізький навчальний центр підготовки поліцейських», згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.03.2017 № 283 «Про організаційно-штатні зміни у вищих навчальних закладах МВС» був створений Запорізький центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Запоріжжя), який став відокремленим структурним підрозділом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Центр здійснює та забезпечує організацію первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу до поліції, а також підвищення кваліфікації і перепідготовку молодшого складу поліції.

 

Основними завданнями центру є:

– провадження освітньої діяльності (навчально-методична та науково-дослідна робота);

– здійснення організаційної, культурно-виховної, творчої, спортивної та оздоровчої діяльності;

– забезпечення умов для виконання слухачами навчальних планів, підготовка їх до професійної діяльності;

– організація курсів первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу до поліції, підвищення кваліфікації і перепідготовку молодшого складу поліції;

– організація харчування та побуту слухачів курсів первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу до поліції, підвищення кваліфікації і перепідготовка молодшого складу поліції;

– формування у слухачів спеціальних знань та навичок, необхідних для виконання завдань, покладених на працівників поліції;

– впровадження в навчальний процес досягнень передового світового досвіду представників професії з використанням новітніх інформаційних технологій;

– формування у слухачів курсів первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу до поліції, а також у молодшого складу поліції громадської позиції, патріотизму, честі та гідності, готовності до захисту прав і свобод громадянина та суспільства;

– виховання морально, психічно і фізично загартованих працівників органів Національної поліції, формування соціальної зрілої особистості з високим рівнем правової свідомості, загальної та правової культури;

– співпраця із практичними підрозділами Національної поліції України з метою підвищення якості практичної складової навчання.

 

Структурними підрозділами центру є:

– відділення навчально-методичної роботи;

– відділення організації служби;

– відділення забезпечення діяльності.

 

Освітній процес здійснюється в 15 спеціально обладнаних аудиторіях, що містять переносні та стаціонарні мультимедійні проектори та екрани. Спеціалізовані аудиторії з вогневої підготовки, з первинної домедичної підготовки, кримінального права тощо оснащені плакатами, інтерактивними стендами. Також активно використовуються: лекційний зал (на 61 місце), комп’ютерний клас (на 22 місця), лазерний тир (на 3 напрямки стрільби), стрілецький тир (на 4 напрямки стрільби), зала для проведення занять з рукопашного бою, спортивна зала. Заняття з тактичної підготовки проводяться з використанням можливостей навчального полігону, який складається з навчальних майданчиків: «Житловий будинок», «Чергова частина», «Кав’ярня», «Зупинка громадського транспорту», «Блок-пост», «Поліцейська станція», «Огляд підвального приміщення», «Огляд покинутої будівлі».

Спортивний майданчик включає в себе поле для гри в міні-футбол, волейбольний майданчик, смугу перешкод на два напрямки.

З метою впровадження в освітній процес практичної складової, наближення до реальних умов несення служби, набуття слухачами стійких навичок дотримання заходів безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю, складання службової документації організовано та вжито такі заходи:

1. Здійснюється процедура видачі навчальної зброї слухачам на носіння впродовж дня під час проведення навчальних занять з дисциплін «Тактична підготовка» та «Вогнева підготовка» (наказ ДДУВС від 26.01.2018 № 64 «Про використання учбової зброї під час практичних занять на первинній професійній підготовці поліцейських»). Перед видачею учбової зброї проводиться опитування слухачів на знання матеріальної частини зброї, заходів безпеки при поводженні зі зброєю, правових підстав застосування та використання зброї. У разі незадовільних відповідей, у слухача вилучається учбова-картка замісник. Кожної суботи для таких слухачів проводяться додаткові заняття, після яких відбувається залікове опитування.

2. Організовано та здійснюється процедура видачі спеціальних засобів (кийок гумовий) усім слухачам на носіння впродовж навчального дня.

3. На заняттях з «Тактичної підготовки» та «Фізичної підготовки (тактики самозахисту)» формою одягу для слухачів є виключно однострій з обов’язковим носінням бронежилету та відповідного спорядження.

4. У стрілецькому тирі виготовлено і встановлено рухомі мішені, тренажер для відпрацювання навичок стрільби з автомобіля, який рухається. Цей тренажер використовується для проведення занять зі слухачами, які навчаються за кваліфікацією «Поліцейський сектору реагування патрульної поліції», яким за напрямком служби такі навички можуть знадобитися.

5. Ведуться навчально-накопичувальні справи, які формуються безпосередньо слухачами під керівництвом педагогічного працівника. Оформлення справи слухач здійснює власноруч без застосування комп’ютерної техніки; до кінця навчання слухачі Центру мають на руках підготовлену навчально-накопичувальну справу, яку в подальшому будуть використовувати в практичній роботі, що містить у собі підготовлені матеріали за напрямами підготовки (спеціалізації).

6. Для викладання навчальних занять залучаються практичні працівники Національної поліції та представники інших організацій, установ (НДЕКЦ МВС України в Запорізькій області, Вільнянського РВ ДР АЦС Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області тощо). Спільно з ГУНП в Запорізькій області складено та затверджено спільний Графік залучення до навчального процесу працівників, які мають досвід практичної діяльності та навички викладацької роботи.

Так, протягом 2019 року до навчальних занять було залучено 61 фахівець, з яких 40 – працівники поліції. Проведено 295 бінарних занять, 127 з них – поліцейськими.

7. За участю представників Товариства Червоного Хреста України (Договір про співпрацю з Запорізькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України від 21.08.2018 № 01/02) проведено тренінги з домедичної допомоги. Слухачі отримали сертифікати міжнародного зразка, що визнаються у 149 країнах світу.

8. Педагогічні працівники Центру щомісяця проходять стажування у практичних підрозділах ГУНП в Запорізькій області на підставі Угоди про спільну діяльність ДДУВС з Головним управлінням Національної поліції в Запорізькій області з метою підвищення професійної майстерності, перейняття передового досвіду роботи працівників практичних підрозділів відповідно до спеціалізації первинної професійної підготовки поліцейських.

У Центрі активно функціонує інститут кураторства. Куратори навчальних груп призначаються з числа педагогічних працівників, основним завданням є організація та здійснення освітнього та виховного процесів.

Серед слухачів проводяться змагання на звання «Краща група» за підсумками тижня, критеріями якого є: успішність групи за навчальною програмою, стан службової дисципліни, участь у громадському житті Центру.

У Центрі запроваджено проведення спортивної спартакіади з різних видів спорту та воєнно-прикладних видів. Під кожний вид проведення змагань видається доручення та складається відповідне положення. Після закінчення змагань проводяться урочистості, під час яких нагороджуються переможці.

Правила прийому, умови вступу, терміни та вартість навчання

 


Кількість переглядів сторінки: 41 592