Кафедра аналітичної економіки та менеджменту

Положення про кафедру

Кафедра аналітичної економіки та менеджменту Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти ДДУВС була створена відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ від 09.08.2019 № 384 та наказу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ від 20.08.2019 № 400 «Про оголошення переліку змін у штатах університету».

Кафедра відіграє значну роль у розбудові Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, до складу якого входить, та є випусковою кафедрою.

Мета кафедри полягає у формуванні гармонійно розвиненої особистості – висококваліфікованого економіста-аналітика, фахівця з фінансово-економічної безпеки, управлінця, здатного в ринкових умовах приймати обґрунтовані господарські рішення і нести відповідальність за результативність діяльності підприємства (організації).

Головне завдання кафедри – забезпечення на високому науково-педагогічному рівні підготовки фахівців з економіки, менеджменту, різних ступенів вищої освіти (бакалавр, магістр, доктор філософії) згідно з галузевими стандартами вищої освіти, максимальне задоволення потреб здобувачів вищої освіти в отриманні професійних знань, вмінь та навичок з обраного фаху, для забезпечення потреб стійкого розвитку українського суспільства та створення сприятливого освітнього середовища, що створює формування професійних кадрів і творчих особистостей, які володіють фундаментальними теоретичними знаннями та практичними навичками.

Основними напрямами кафедри є:

– реалізація освітньо-професійних програм, навчальних планів підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців;

– організація і здійснення на належному науковому і методичному рівнях навчально-виховного процесу;

– підготовка й систематичне оновлення методичного забезпечення освітньої діяльності з навчальних дисциплін, що викладаються кафедрою;

– проведення наукових досліджень за профілем кафедри, впровадження їх результатів у навчальний процес і практику, залучення до них здобувачів вищої освіти;

– сприяння підвищенню рівня професійної та педагогічної майстерності науково-педагогічних працівників;

– взаємодія з іншими навчальними закладами, органами державної влади і органами місцевого самоврядування, інститутами громадянського суспільства, зарубіжними партнерами.

Кафедра є випусковою та здійснює підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальностями:

051 «Економіка»

Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Економічна аналітика та захист економіки».

Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Ефективність захисту соціально-економічних систем»

Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «Економіка».

073 «Менеджмент»

Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Фінансово-економічна безпека та ризик-менеджмент».

Посади на яких можуть працювати випускники:

⦁ керівники та спеціалісти служб економічної безпеки державних та приватних підприємств (фінансовий директор, оглядач з економічних питань, економічний радник);

⦁ аналітика з питань фінансово-економічної безпеки;

⦁ професіонала з корпоративного управління;

⦁ бізнес-аналітика;

⦁ професіонали з питань фінансово-економічної безпеки підприємств, установ та організацій;

⦁ кризис-менеджер;

⦁ менеджер (управитель) з адміністративної діяльності;

⦁ менеджер (управитель) з організації консультативних послуг;

⦁ менеджер (управитель) з персоналу;

⦁ менеджер (управитель) із комунікаційних технологій.

Основними стейкхолдерами кафедри є:

Федерація організації роботодавців Дніпропетровщини, Центр компетенцій Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Приватне акціонерне товариство «Аграрно-виробниче підприємства «Содружество»», Товариство з обмеженою відповідальністю «Брікстех», Товариство з обмеженою відповідальністю «Фасадбудцентр», Товариство з обмеженою відповідальністю «АКОНИТ», Товариство з обмеженою відповідальністю НВК ДІЯ», Товариство з обмеженою відповідальністю «Вертикаль-інвест».

 

Завідувач кафедри
ФІСУНЕНКО НАДІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

ОСВІТА: ДНВЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» за спеціальністю «Економіка підприємства» 2008 р.

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ: кандидат економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – «Економіка та управління національним господарством» 2019 рік. Тема дисертаційного дослідження «Формування ринку інвестиційних ресурсів для будівельної галузі»

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ: Економіка підприємства, Національна економіка, Вступ до фаху «Економіка», Фінансування інвестиційних проєктів, Економічні ризики та методи їх вимірювання, Конкурентна розвідка.

ІДЕНТИФІКАТОРИ НАУКОВЦЯ:

Google Академія

ORCID ID

Бібліометрика української науки

Publons

Scopus

ЗДОБУТКИ: виконавець наукової теми кафедри аналітичної економіки та менеджменту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ на тему: «Національна економіка та інфраструктурні проекти» (2020-2025 рр.) (державний реєстраційний номер: 0120U104371), Управління економічною ефективністю діяльності підприємств (Номер державної реєстрації 0118U000786), Стратегічна модернізація розвитку регіональної економічної системи (Номер державної реєстрації 0118U000787), Проблеми стратегічного розвитку національної економіки (Номер державної реєстрації 0118U000788).

Член редакційної колегії Міжнародного наукового періодичного журналу «Scientific World Journal» (Болгарія), та Міжнародного наукового періодичного журналу «Modern engineering and innovative technologies» (Болгарія).

Член професійного об’єднання «Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти».

Член Громадської організації “Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури”.

НАГОРОДИ: переможниця IV національної премії «Найкраща українка у професії» за напрямом-практикуючий економіст, фахівець з фінансово-економічної безпеки.

Бронзова призерка I Міжнародного Чемпіонату Європи, Азії та Африки з Науки.

 

Професор кафедри
ХАМІНІЧ СВІТЛАНА ЮРІЇВНА

ОСВІТА: Київський інститут народного господарства ім. Д.С. Коротченка (зараз КНЕУ) за спеціальністю «Фінанси і кредит»;

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ: доктор економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – «Економіка та управління національним господарством», 2008 рік.

Тема дисертаційного дослідження: «Методологія управління конкурентоспроможністю підприємств на засадах освітнього потенціалу»

ВЧЕНЕ ЗВАННЯ: професор кафедри маркетингу та менеджменту, 2008 рік.

Академік Академії економічних наук, Академік міжнародної кадрової Академії.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ: Політекономія, Маркетинг, Управління потенціалом підприємства, Методи прийняття управлінських рішень

ІДЕНТИФІКАТОРИ НАУКОВЦЯ:

Google Академія

ORCID ID

Бібліометрика української науки

Scopus

ЗДОБУТКИ: За період науково-педагогічної роботи була науковим керівником 4 кандидатів економічних наук та науковим консультантом 2 докторів економічних наук; Член спеціалізованих вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій; неодноразово брала участь у якості опонента; член редакційної наукового видання «Philosophy, Economics and Law Review»; виконавець наукової теми кафедри аналітичної економіки та менеджменту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ на тему: «Національна економіка та інфраструктурні проекти» (2020-2025 рр.) (державний реєстраційний номер: 0120U104371); член організаційного комітету міжнародних науково – практичних конференцій (м. Дніпро, м. Київ, м. Кременчук, м. Бургас (Болгарія); була членом журі та апеляційної комісії Всеукраїнського конкурсу студентських робіт з напряму «Маркетинг».

Експерт НАЗЯВО зі спеціальностей 073 – Менеджмент та 075 – Маркетинг.

Розробник (автор та рецензент) завдань предметного тесту ЄФВВ (073-075)

 

Професор кафедри
М’ЯЧИН ВАЛЕНТИН ГЕОРГІЙОВИЧ

ОСВІТА: Дніпропетровський металургійний інститут за спеціальністю «Металургія чорних металів»;

Полтавський університет споживчої кооперації України за спеціальністю «Професійне навчання» (друга вища освіта).

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ: доктор економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)», 2019 рік. 

Тема дисертаційного дослідження: «Теоретико-методологічні засади управління процесом формування інноваційного потенціалу підприємства».

ВЧЕНЕ ЗВАННЯ: професор кафедри підприємництва, організації виробництва та теоретичної і прикладної економіки, 2022 рік.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ: Макроекономіка, Захист національної економіки,

ІДЕНТИФІКАТОРИ НАУКОВЦЯ:

Google Scholar

ORCID ID

Бібліометрика української науки

Scopus

Publons

ЗДОБУТКИ:

Член редакційної колегії журналу «Науковий погляд: економіка і управління», фахова реєстрація (категорія «Б»): Наказ МОН України від 17 березня 2020 року № 409

Розробник (автор та рецензент) завдань з предметного тесту ЄФВВ для здобувачів другого рівня освіти (магістратура) (спеціальність 051 Економіка), 2023 р.

НАГОРОДИ: подяка міського голови за значні успіхи в науково-педагогічній діяльності, відповідальність, компетентність та відданість справі, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих галузевих спеціалістів та з нагоди дня науки (20 травня 2023 р.).

 

Професор кафедри
АЛЬОШИНА ТЕТЯНА ВАЛЕРІЇВНА

ОСВІТА: Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, магістр за спеціальністю «Міжнародна економіка» 2007 рік.

Університет в Катовіце (Польща) Вища Школа управління та охорони праці, магістр за спеціальністю «стратегічне управління підприємства» 2017 рік

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ: кандидат економічних наук за спеціальністю 08.00.07. – «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика» 2012 рік. Тема дисертаційного дослідження «Формування та використання кадрового потенціалу національної економіки».

ВЧЕНЕ ЗВАННЯ: доцент кафедри менеджменту.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ: Менеджмент і адміністрування, Стратегічний менеджмент, Стратегія підприємства, Економіка праці та соціально-економічні відносини, Світова економіка та міжнародні економічні відносини

ІДЕНТИФІКАТОРИ НАУКОВЦЯ:

Google Академія

ORCID ID

Бібліометрика української науки

Scopus

ЗДОБУТКИ: Член редакційної колегії Міжнародного наукового періодичного журналу «Scientific World Journal» (Болгарія), та Міжнародного наукового періодичного журналу «Modern engineering and innovative technologies» (Болгарія).

Член професійного об’єднання «Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти».

НАГОРОДИ: Бронзова призерка I Міжнародного Чемпіонату Європи, Азії та Африки з Науки.

 

Доцент кафедри
КУБЕЦЬКА ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА

ОСВІТА: Полтавська державна аграрна академія «Облік і аудит», кваліфікація магістр з обліку та аудиту; 2004 р., «Фінанси», спеціаліст. 2012 р.

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ: кандидат економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Тема дисертаційного дослідження: «Антикризове управління сільськогосподарськими виробничими кооперативами». 2008 рік

ВЧЕНЕ ЗВАННЯ: доцент кафедри фінансів та кредиту.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ: Комплексне забезпечення фінансово-економічної безпеки установ, підприємств, організацій, Зовнішньоекономічна діяльність, Фінансовий аналіз, Фінансово-економічна безпека, Прогнозування соціально-економічних процесів.

ІДЕНТИФІКАТОРИ НАУКОВЦЯ:

Google Академія

ORCID ID

Бібліометрика української науки

Publons

ЗДОБУТКИ: виконавець наукової теми кафедри аналітичної економіки та менеджменту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ на тему: «Національна економіка та інфраструктурні проекти» (2020-2025 рр.).

Член професійного об’єднання «Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти».

Член професійного об’єднання “Українська асоціація маркетингу”.

Член редакційної колегії Міжнародного наукового періодичного журналу (Reviewer of Economics(ECO) – ISSN Print: 2376-659X; ISSN Online: 2376-6603 www.sciencepg.com/j/eco.

 

Доцент кафедри
ОСТАПЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА

ОСВІТА: Полтавська державна аграрна академія, «Облік і аудит», кваліфікація магістр з обліку та аудиту. 2004 р.

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ: кандидат економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Тема дисертаційного дослідження: «Формування матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських підприємств». 2008 рік.

ВЧЕНЕ ЗВАННЯ: доцент кафедри бухгалтерського обліку.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ: Фінанси, гроші та кредит, Організація та управління фінансово-економічною безпекою суб’єктів господарювання, НR-менеджмент, Оцінка ефективності захисту соціально-економічних систем, Антикризове управління, Брен-менеджмент.

ІДЕНТИФІКАТОРИ НАУКОВЦЯ:

Google Академія

ORCID ID

Бібліометрика української науки

Publons

ЗДОБУТКИ: виконавець наукової теми кафедри аналітичної економіки та менеджменту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ на тему: «Національна економіка та інфраструктурні проекти» (2020-2025 рр.).

Член професійного об’єднання «Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти».

Член професійного об’єднання “Українська асоціація маркетингу”.

 

Доцент кафедри
СИДОРОВ ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ

ОСВІТА: Міжнародна академія управління. 2000 р. «Право»

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ: кандидат економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством. Тема дисертаційного дослідження: «Забезпечення економічної безпеки національної економіки на основі інтелектуального потенціалу». 2018 рік.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ: Фінансово-економічна безпека, Теорія безпеки соціально-економічних систем.

ІДЕНТИФІКАТОРИ НАУКОВЦЯ:

Google Академія

ORCID ID

Бібліометрика української науки

Scopus

ЗДОБУТКИ: виконавець наукової теми кафедри аналітичної економіки та менеджменту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ на тему: «Національна економіка та інфраструктурні проекти» (2020-2025 рр.).

Член професійного об’єднання «Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти».

НАГОРОДИ: Заслужений економіст України. 2021 рік

 

Старший викладач
ПРОТОПОПОВА НАТАЛІЯ АНДРІЇВНА

ОСВІТА: повна вища. Класичний приватний університет, магістр з обліку і аудиту (2008 р.), магістр з права (2010 рік).

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ: Бухгалтерський облік та аудит, Контроль і ревізія, Фінансова звітність підприємств, Управління якістю, Планування діяльності підприємства.

ІДЕНТИФІКАТОРИ НАУКОВЦЯ:

Google Академія

ORCID ID

Бібліометрика української науки

ЗДОБУТКИ: виконавець наукової теми кафедри аналітичної економіки та менеджменту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ на тему: «Національна економіка та інфраструктурні проекти» (2020-2025 рр.).

Член професійного об’єднання «Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти».

Правила прийому, умови вступу, терміни та вартість навчання


11 822