Кафедра управління та адміністрування Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти ДДУВС була створена відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ від 08.05.2018 № 384 та наказу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ від 16.05.2018 № 400 «Про оголошення переліку змін у штатах університету».
Кафедрою здійснюється підготовка фахівців зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування»
Колектив кафедри:
Професор кафедри – д.ю.н., професор Наталія СИДОРЕНКО
Професор кафедри – д.держ.упр, професор, Заслужений працівник освіти України Сергій ШЕВЧЕНКО
професор кафедри – д.держ.упр., доцент Мирослав ТРЕЩОВ
доцент кафедри – доктор філософії Олександр МУЗУР
Навчальна діяльність на кафедрі здійснюється відповідно до затверджених навчальних планів і програм за спеціальностями університету
► бакалаврська програма «Публічне управління та адміністрування».
► магістерська програма «Публічне управління та адміністрування».
► доктор філософії «Публічне управління та адміністрування».
Забезпечує викладання 37 навчальних дисциплін.
Науково-педагогічні працівники кафедри здійснюють стажування та підвищують кваліфікацію в Україні та за кордоном.
ПЕРЕВАГИ ОСВІТИ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ
«ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»
відкриває широкі можливості кар’єрного зростання – від будь-якого підприємства до Верховної Ради та Кабінету Міністрів
► Універсальність. Ідеально комбінується з будь-якою іншою спеціальністю.
► Пріоритетність. Є переважною при конкурсному відборі на заміщення вакантних посад у сфері публічного управління та адміністрування.
► Перспективність. Потужно впливає на розвиток професійної кар’єри (керівництво будь-якими державними та недержавними органами, організаціями, просування по службі в органах державного управління та місцевого самоврядування, можливість працювати у сфері публічної служби особливого призначення).
ЩО МИ ПРОПОНУЄМО СТУДЕНТАМ?
► Сильний викладацький склад з багаторічним науково-педагогічним стажем і практичним досвідом в органах влади різних рівнів.
► Практично орієнтований якісний склад кафедри. Керівник кафедри, професор, доцент і старший викладач поряд із науково-педагогічним досвідом мають чималий стаж роботи (до 20 років) в органах державної влади та місцевого самоврядування різних рівнів, включаючи Верховну Раду та Кабінет Міністрів України.
► Активні інноваційні форми викладання. Тренінгові заняття, пресконференції, виїзні заняття, практичні кейси. До викладання дисциплін залучаються досвідчені фахівці органів влади.
► Сучасну інфраструктуру та відмінне технічне оснащення. На території університету функціонують 3 гуртожитки, їдальня на 2000 місць, кафетерії, а також волейбольне та футбольне поле, 8 спеціалізованих спортивних залів тощо.
► Індивідуальний підхід та умови для всебічного розвитку особистості.
► Практика в органах державної влади та місцевого самоврядування. Для успішного формування у стійких практичних навичок укладено угоди про співпрацю між університетом та органами влади різних рівнів, зокрема департаментами соціального захисту та охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпровською міською радою, Соборною районною у місті Дніпрі радою. Вже з другого року навчання студенти проходять практику в зазначених органах влади.
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ» ЗАЦІКАВИТЬ БАЖАЮЧИХ:
► працювати в органах влади різного рівня (сільські, районні, міські, обласні органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та центральні органи влади); активно розбудовувати українську державність та підвищувати її конкурентоспроможність;
► вміти ефективно і швидко реалізовувати соціально-економічні реформи, впливати на якість життя людей; впроваджувати прогресивні практики публічного управління в країні;
► бути компетентним керівником державних установ, організацій, закладів, експертом, розпорядником різноманітних програм;
► отримати вищу професійну управлінську освіту.
ДИПЛОМОВАНІ ВИПУСКНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ «ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ» ЗМОЖУТЬ ПРАЦЮВАТИ:
► в органах публічного управління: центральних органах влади (Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, профільних Міністерствах, інших державних відомствах та установах), місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування;
► у сфері публічної служби особливого призначення (Державна прикордонна служба України, Державна фіскальна служба, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національне антикорупційне бюро України, Національна гвардія України, Національна поліція України, Державне бюро розслідувань та ін.);
► аналітиком, в міжнародних організаціях щодо розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства.
Сидоренко Наталія Сергіївна
(Google Scholar, Бібліометрика української науки, ORCID)
Професор кафедри управління та адміністрування, доктор юридичних наук, професор, фахівець з проблем удосконалення професійної культури державних службовців, інструментального забезпечення якості вищої освіти.
Шевченко Сергій Олексійович
Професор кафедри управління та адміністрування, доктор наук з державного управління, професор, Заслужений працівник освіти України, фахівець у галузі публічного управління освітою та її якістю, розвитку механізмів публічного управління.
Трещов Мирослав Миколайович
(Google Scholar, Бібліометрика української науки, ORCID)
Професор кафедри управління та адміністрування, доктор наук з державного управління, доцент, фахівець з бюджетної та податкової політики, фінансової децентралізації, стратегічного управління.
Мазур Олександр Григорович
Доцент кафедри управління та адміністрування, доктор філософії з галузі знань публічне управління та адміністрування, фахівець з цифрової трансформації, децентралізації, реформування місцевого самоврядування.
Про результати опитування стейкхолдерів.
95 % стейкхолдерів вважають, що цілі та програмні результати навчання магістерської ОП «Публічне управління та адміністрування» відповідають тенденціям розвитку спеціальності та ринку праці.
Результати анкетування здобувачів вищої освіти.
88 % опитаних здобувачів вищої освіти підтвердили високий рівень задоволеності методами навчання та викладання на магістерській ОП «Публічне управління та адміністрування».
НОВІТНІ МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ ПУБЛІЧНИХ УПРАВЛІНЦІВ У ДДУВС
Для найкращого опанування теоретичного матеріалу поряд із класичними лекціями та конспектуванням їх основних тез застосовується широке коло інтерактивних методів навчання як-от: брейн-ринг, інтелектуальні карти, експертна оцінка, Оксфордські дебати, мозковий штурм тощо.
Щонайменше 50 % семінарських та практичних занять також проводяться у нестандартному форматі. Наприклад, для дисципліни «Регіональне управління» (освітнього рівня «бакалавр») передбачена розробка та презентація альтернативних стратегій розвитку області в форматі «світового кафе» як метод роботи в командах; для дисципліни «Документознавство та документообіг в публічному адмініструванні» – імітація засідання сесії місцевої ради із формуванням порядку денного, веденням протоколу та оформленням рішенням ради.
З метою максимального занурення студентів в атмосферу публічного управління проводяться ознайомчі екскурсії до місцевих рад та практикується відвідування сесій Дніпровської міської ради.
«Case study» є невід’ємною частиною процесу викладання кожної із дисциплін, передбачених навчальними планами. Важлива вимога до кейсів, які викладачі пропонують студентам – актуальність! Наприклад, з дисципліни «Стратегічні комунікації в органах державної влади» було розроблено порівняльний кейс «Аналіз антикризових комунікаційних стратегій кількох місцевих рад в умовах пандемії COVID-19».
В університеті апробується змішана форма навчання шляхом поєднання аудиторного та дистанційного форматів. Останній зокрема здійснюється на основі СУДН «Moodle». Використання технологій дозволяє проводити змагання між кількома групами студентів, як-от інтелектуальне змагання (виконання тесових завдань) 1 та 2 курсів з дисципліни «Етика та культура поведінки державного службовця», реалізованого в СУДН «Moodle».
Значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню, питанням гендерної рівності, академічній доброчесності та європейській інтеграції. Поряд із традиційним інститутом кураторства ці напрями інформаційно-просвітницької діяльності реалізуються шляхом організації круглих столів, семінарів, дискусій із залученням зовнішніх експертів.
З метою розуміння міжнародних аспектів студенти активно залучаються до участі в міжнародних науково-комунікативних заходах та інших проєктах.
Контактна інформація:
Телефон:(056) 746-26-12
E-mail: k_pua@dduvs.in.ua
Правила прийому, умови вступу, терміни та вартість навчання