Відділення первинної професійної підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації ННІ ЗНПК ДДУВС

Положення про відділення

Відділення первинної професійної підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації Навчально-наукового інституту заочного навчання та підвищення кваліфікації було створено на базі відділення післядипломної освіти згідно з наказом МВС України від 14.09.2016 № 936 «Про організаційно-штатні зміни у МВС».

Свою історію підрозділ розпочав у 1998 році, як курси перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників ОВС Дніпропетровського юридичного інституту і центру бойової підготовки УМВС України в Дніпропетровській області. В подальшому, в залежності від пріоритетності завдань підрозділ було перетворено у центр післядипломної освіти та відділення післядипломної освіти, до основних напрямків роботи якого входили: початкова підготовка вперше прийнятих на службу працівників ОВС, підвищення кваліфікації та спеціалізація діючих працівників ОВС, стажування командно-викладацького складу. У різні роки роботою підрозділу керували: Колодяжний М.М., Мухоїд М.М., Чвертка Ю.Ю., Вітвіцький С.С., Рибалкін А.О., Великий Ю.М.

 

Особовий склад відділення:

 

Завідувач відділення – Мамчій Олексій Іванович, полковник поліції.

 

Провідні фахівці:

Володарський Олександр Леонідович;

Камишов Олександр Леонідович.

 

Фахівці відділення:

Дробот Наталія Сергіївна;

Хіменко Віра Володимирівна;

Шевченко Віталій Олексійович.

 

Викладачі циклів:

ЗАГАЛЬНО-ПРАВОВІ ДИСЦИПЛІНИ

Старший викладач – Заставська Валерія Валеріївна, майор поліції;

Викладач – Білич Євген Олександрович, старший лейтенант поліції;

Викладач – Войтюк Марина Петрівна, капітан поліції;

Викладач – Дерій Юрій Миколайович, майор поліції;

Викладач – Шендакова Катерина Гівіївна, старший лейтенант поліції;

Викладач – Шикута Віра Павлівна, майор поліції.

 

СПЕЦІАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Старший викладач – Ігнатов Сергій Олександрович;

Викладач – Гончаров Артур Олексійович, старший лейтенант поліції;

Викладач – Дрок Микола Олегович, старший лейтенант поліції;

Викладач – Жидкова Євгенія Володимирівна, старший лейтенант поліції;

Викладач – Козуненко Євген Андрійович, старший лейтенант поліції;

Викладач – Коцай Степан Володимирович, старший лейтенант поліції;

Викладач – Савчук Єгор Юрійович, старший лейтенант поліції;

Викладач – Чухлебов Ігор Олександрович, підполковник поліції.

 

Відділення забезпечує потреби ГУНП, на підставі наказів МВС та МОН України, в проходженні первинної професійної підготовки та післядипломної освіти поліцейськими НПУ; здійснює контроль за організацією навчання з первинної професійної підготовки у Запорізькому центрі первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м.Запоріжжя).

Освітній процес у відділенні організовано шляхом спільної діяльності науково-педагогічного та командно-адміністративного складу університету. Змістовий бік навчання визначається та здійснюється провідними кафедрами університету. Процес навчання відбувається у тісній співпраці з керівництвом Департаменту персоналу МВС України, практичними підрозділами ГУНП, за участі міжнародних інституцій, зокрема ОБСЄ та ICITAP.

Спільно з фахівцями тренінгового центру ГУМВС в Дніпропетровській області на базі відділення у 2014 та 2015 роках початкову професійну підготовку пройшли більше тисячі добровольців, з яких було укомплектовано підрозділи патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1», «Січеслав», «Луганськ» та «Артемівськ».

Післядипломну освіту поліцейських НПУ спрямовано на послідовне оволодіння ними новими знаннями та уміннями, вдосконаленням професійної майстерності, підвищення їх морально-ділових якостей, вивчення найновіших досягнень науки і техніки, використання позитивного досвіду роботи органів та підрозділів Національної поліції України.

За результатами успішного виконання навчального плану слухачі отримують відповідні свідоцтва, сертифікати та дипломи державного зразка.

Протягом 2021 року проведено проходження підвищення кваліфікації та спеціалізації 2487 слухачів сімнадцяти категорій працівників Національної поліції України з вісімнадцяти областей України.

У 2019 році було розпочато реалізацію пілотного проекту «Поліцейський офіцер громади».

Всього за весь період проекту було зараховано на навчання 262 поліцейських за програмою спеціалізації «дільничних офіцерів поліції, закріплених в об’єднаних територіальних громадах» з Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Харківської та Черкаської областей.

З метою отримання військовослужбовцями Національної гвардії України специфічних знань та навичок при здійснені ними превентивних і поліцейських заходів примусу організовано навчальну підготовку для 945 військовослужбовців. Навчання відбувається за участю науково-педагогічного складу університету.

Протягом 2021 року з використанням елементів дистанційного навчання короткострокове підвищення кваліфікації пройшло 1060 поліцейських.

На базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ за участю працівників відділення спільно з представниками Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів в Україні (ЮНОПС) і Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні (КМЄС), Департаменту превентивної діяльності НПУ, тренерів з підрозділів поліції особливого призначення Головних управлінь Національної поліції у Львівській, Одеській областях та м. Київ, які брали участь як інструктори семінарів-тренінгів за програмою «Основи спеціальної тактики поліцейських підрозділів поліції особливого призначення за Скандинавською моделлю забезпечення публічної безпеки і порядку в ході мирних зібрань та інших масових заходів» проведені семінар-тренінги з поліцейськими полку поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Програма, яку опановували правоохоронці зазначеної категорії, передбачала як теоретичні заняття, так і практичні симуляції. Упродовж тренінгів вивчалися ключові аспекти забезпечення публічної безпеки. Зокрема розглядається психологія натовпу та управління ним, особливості роботи поліції діалогу, концепцію громадського порядку тощо.

Повний курс навчання пройшли три групи чисельністю 210 осіб.

Також проведено навчання для 40 тренерів поку поліції особливого призначення.

Наявний аудиторний фонд відділення дає можливість надати освітні послуги в системі післядипломної освіти, з разовим наповненням, у кількості 180 осіб, а саме: лекційна зала на 72 місця обладнана мультимедійними засобами; 4 навчальні аудиторії на 30 місць кожна обладнані комп’ютерною технікою з можливістю доступу до мережі інтернет; аудиторія з мультимедійним тиром; кабінети адміністративного та викладацького складу; господарський блок.

 

Контактні дані:

Адреса: м. Дніпро, проспект Гагаріна, 26, корпус 3, поверх 4

Телефон: (056) 756-45-62

Електронна пошта: cpo@dduvs.in.ua

Правила прийому, умови вступу, терміни та вартість навчання


Кількість переглядів сторінки: 17 980