Наукова лабораторія соціологічних та кримінально-правових досліджень

Результати досліджень наукової лабораторії соціологічних та кримінально-правових досліджень
 

Наукова лабораторія соціологічних та кримінально-правових досліджень є структурним підрозділом Навчально-наукового інституту заочного навчання та підвищення кваліфікації.

У 2004 році у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ (на той момент – Юридична академія МВС України) було утворено наукову лабораторію соціологічного моніторингу. У 2016 році відповідно до наказу ДДУВС від 29.09.2016 № 547 «Про організаційно-штатні зміни» даний структурний підрозділ включено до складу Навчально-наукового інституту заочного навчання та підвищення кваліфікації.

У 2022 році відповідно до наказу ДДУВС від 22.04.2022 № 225 «Про організаційно-штатні зміни в ДДУВС» наукова лабораторія соціологічного моніторингу перейменована у «наукову лабораторію соціологічних та кримінально-правових досліджень». Відтепер діяльність наукової лабораторії зорієнтована на проведенні не тільки соціологічних, але і кримінально-правових досліджень з актуальної тематики.

Завідувач наукової лабораторії соціологічних та кримінально-правових досліджень – Шевченко Сергій Іванович, кандидат юридичних наук, доцент.

Профіль в Google Scholar – Шевченко Сергій Іванович

ORCID ID: (0000-0003-4133-8860)

Бібліометрика української науки

 

У складі наукової лабораторії працюють: старший науковий співробітник, доктор філософії в галузі права, Каторкін Роман Анатолійович (профіль в Google Scholar – Каторкін Роман Анатолійович; ORCID ID: (0000-0002-0115-8198); бібліометрика української науки), науковий співробітник Толошна Наталія Василівна.

 

Основними завданнями наукової лабораторії є:

1. Виконання наукових прикладних соціологічних та кримінально-правових досліджень з питань, що стосуються діяльності органів Національної поліції України, ДДУВС, інших підрозділів та служб МВС України;

2. Забезпечення підрозділів Національної поліції, МВС України, керівництва Університету емпіричними соціологічними даними, узагальненими у аналітичних звітах та довідках;

3. Підготовка пропозицій до проєктів законодавчих та інших нормативно-правових актів, отриманих від Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, проєктів внутрішніх документів Університету.

 

До функцій наукової лабораторії відносяться:

1. Проведення прикладних наукових досліджень за такими напрямами:

– проблеми підготовки кадрів для правоохоронних органів у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, зокрема у ДДУВС: специфіка адаптації здобувачів вищої освіти до навчання і практичної діяльності, проблеми якості навчання студентів, готовність випускників до майбутньої професійної діяльності, проблеми зворотного зв’язку між теорією навчання та практичною роботою, ефективність існуючої практики підвищення кваліфікації працівників поліції на базі закладів освіти МВС тощо;

– організаційно-управлінські проблеми діяльності органів та підрозділів Національної поліції України та МВС України: вивчення експертної думки працівників органів та підрозділів МВС України з актуальних проблем їхньої професійної діяльності, проблеми кадрового забезпечення підрозділів Національної поліції України: адаптація нових працівників до роботи, проблеми професійного зростання, плинності кадрів;

– громадська думка щодо діяльності поліції: проблеми довіри населення до поліції, роль засобів масової інформації у формуванні іміджу працівників поліції; шляхи покращення іміджу поліції; взаємодія органів поліції, громадських організацій та населення у протидії корупції, екстремізму та іншим видам протиправної поведінки;

– протидія злочинності органами та підрозділами Національної поліції;

– моніторинг якості надання освітніх послуг у ДДУВС: здійснення оперативних соціологічних досліджень з актуальних питань організації освітнього процесу;

–  моніторинг питань професійної орієнтації населення, учнів та студентів закладів освіти тощо;

– науково-теоретичні та праксеологічні питання кримінально-правового характеру.

2. Проведення досліджень на замовлення практичних підрозділів МВС і НПУ.

3. Проведення спільних наукових досліджень з органами та підрозділами МВС, НПУ.

4. Надання кваліфікованої науково-практичної, консультаційної допомоги органам та підрозділам НПУ, МВС України, підприємствам, установам і організаціям, іншим юридичним та фізичним особам місцевого та регіонального рівня у межах чинного законодавства.

5. Підготовка та надання обґрунтованих пропозицій до проєктів законодавчих та підзаконних актів, що надійшли від органів державної влади, Університету.

6. Участь у роботі наукових конференцій, нарад, семінарів, круглих столів з питань діяльності правоохоронних органів та інших напрямів досліджень лабораторії.

7. Консультування працівників кафедр Університету, ад’юнктів і здобувачів, аспірантів, слухачів, студентів та курсантів з питань, які належать до компетенції лабораторії.

8. Забезпечення виконання чинного законодавства і нормативно-правових актів, що регламентують наукову, виробничу і фінансово-господарську діяльність лабораторії.

 

Контактні дані:

Адреса: м. Дніпро, проспект Гагаріна, 26, корпус 10, кабінет 3, 13.

Електронна пошта: nlsm@dduvs.in.ua


5 593