Український наземний робот Ardal врятував трьох поранених із сірої зони — Федоров

 Український наземний робот Ardal врятував трьох поранених із сірої зони — Федоров

Українські військові здійснили унікальну операцію з евакуації поранених завдяки вітчизняному наземному роботизованому комплексу Ardal. Про це 2 квітня повідомив віцепрем’єр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

«Понад 17 км під щільним мінометним та артилерійським вогнем — саме такий шлях подолав Ardal, щоб вивезти трьох поранених бійців, які перебували в оточенні більше ніж місяць. Робот вийшов з операції неушкодженим», — написав Федоров.

Складна місія на передовій

За словами урядовця, наземний безпілотник розробила українська компанія Burevii — учасник оборонної ініціативи Brave1. До операції також долучилися підрозділи 92-ї окремої штурмової бригади ЗСУ та 154-ї окремої механізованої бригади.

«Це була одна з найскладніших зон фронту. Постійно ворожі дрони, артилерійські прильоти, щільна розвідка з боку противника. До операції було залучено понад 50 осіб, засоби РЕБ, РЕР, аеророзвідка, дрони-камікадзе для відволікання ворога», — додав він.

«Результат — усі троє поранених доставлені до шпиталю, а Ardal завершив місію без жодного пошкодження», — підкреслив Федоров.

Техніка, що рятує життя

Міністр наголосив, що Україна активно інвестує у розвиток роботизованих платформ, аби автоматизувати логістичні задачі на передовій та мінімізувати втрати серед особового складу.

Передісторія

Із початку повномасштабної війни Збройні сили України широко застосовують сучасні дрони й безпілотники — як повітряні, так і наземні — у розвідці та під час бойових завдань. Програма Brave1 стала головним хабом для впровадження інноваційних технологій в армію.

Федоров неодноразово підкреслював, що Україна за короткий час вийшла в лідери за темпами розвитку військових технологій у сегменті БПЛА.

Пов'язані публікації